icon-fb
icon-yt
icon-insta
icon-mail

BUDUJ Z NAMI DOM DREWNIANY

BAZA WIEDZY

NISKIE KOSZTY EKSPOLATACJI

Szukając oszczędności w eksploatacji naszego mieszkania często zwracamy uwagę na prąd czy opał. Rzadko obiektem naszego zainteresowania jest izolacja termiczna co jest wielkim błędem, ponieważ to do tego czynnika powinniśmy zacząć szukać oszczędności. Każdy z nas kto mieszka w budynku jednorodzinnym doskonale wie, że ceny opału z roku na rok są coraz wyższe. Wszystko wskazuje też i na to, że w najbliższym czasie taka wzrostowa tendencja towarów służących za opał będzie się utrzymywała. W takiej sytuacji nie może dziwić nas fakt, że na znaczeniu w ostatnim czasie zyskują budynki, które zapewniają nam niższe koszty eksploatacji. Wielką wagę przykłada się do jego izolacji termicznej.

Z pewnością pod względem izolacji termicznej o wiele lepiej od budynków murowanych wyglądają te, które są wykonane z drewna. Jak wiemy drewno jest o wiele lepszym materiałem izolacyjnym. Dzięki temu ciepło jest utrzymywane przez dłuższy czas po zakończeniu opalania naszego mieszkania. Niemniej jednak nie oznacza to, że w okresie upałów będziemy mieli problemy z przegrzewaniem się w tego typu budynkach- wręcz przeciwnie.

Wspominając o izolacji termicznej drewnianych domów szkieletowych wykonywanych przez naszą firmę należy wspomnieć, że ich współczynnik przenikania wynosi U=0,14 (W/m2K). Grubość ścian w budynku szkieletowym jest znacznie mniejsza niż  grubość ścian w budynku tradycyjnym wraz z izolacją, pomimo tego ściana szkieletowa osiąga większe właściwości izolacyjne. Poza tym w takich budynkach stosowane są okna dwu, trzy lub cztero szybowe , których współczynniki przenikania wynoszą U=1.0,  0.7, 0.3(W/m2K). Dzięki temu izolacja termiczna jest na jeszcze wyższym poziomie, co dla posiadacza takiego budynku jest bardzo korzystne.

1984

rok rozpoczęcia działalności

600

metrów drzewa rocznie

510

wybudowanych domów

35

pracowników budowlanych

35

domów rocznie

OPINIE

Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości, funkcjonalności i kosztów utrzymania naszego domu. Życzymy wszystkim inwestorom takiego szczęścia przy wyborze firmy budowlanej.

Ciepło i ekonomicznie zimą, latem komfortowo. Budowa ekspresowa i profesjonalnie wykonana przez ekipę Lezna. Polecam tę firmę i cenię za profesjonalizm i fachowe doradztwo.

Ekipa bardzo pracowita, wzbudzała podziw i zainteresowanie sąsiadów swoim zaangażowaniem. Bardzo czysto prowadzona budowa, z dyscypliną i pozytywnym podejściem.