icon-fb
icon-yt
icon-insta
icon-mail

BUDUJ Z NAMI DOM DREWNIANY

BAZA WIEDZY

PRZEDSTAWIAMY PAŃSTWU 10 POWODÓW

DLACZEGO NOWOCZESNE DOMY Z DREWNA SĄ ZWYCZAJNIE LEPSZE NIŻ MUROWANE

Drewno i kamień, to dwa podstawowe surowce, których człowiek używa już od czasów prehistorycznych. Na przełomie wieków, ludzie przyswoili sobie liczne techniki mechanicznej obróbki drewna , takie jak np. ścinanie, żłobienie, szlifowanie, wygładzanie czy wiercenie. Kolejnym etapem było zastosowanie odpowiednich metalowych narzędzi przy jego obróbce. Dzięki ich zastosowaniu prace drzewne i ciesielskie stały się prostsze, łatwiejsze i szybsze. Drewno w budownictwie wykorzystuje się na wielu etapach. Od zawsze było używane także do budowy domów.

W Polsce tradycja budowy z drewna jest stosunkowo długa. Od północy po samo południe kraju znajdziemy liczne domy z drewna. Największy rozwój budownictwa drewnianego w Polsce nastąpił z początkiem lat dziewięć- dziesiątych ubiegłego wieku – na bazie doświadczeń z Ameryki, Skandynawii oraz Niemiec i Austrii. Dzięki postępom technologicznym drewno zaczęto wykorzystywać także do produkcji elementów izolacyjnych i konstrukcyjnych.

Poprzez ten artykuł chcielibyśmy przekonać Państwa, że budowanie z drewna jest lepszym rozwiązaniem, aniżeli budowa z innych powszechnie dostępnych materiałów.

NISKIE KOSZTY BUDOWY

Domy w systemie szkieletu drewnianego były, są i z pewnością przez długi jeszcze czas, jeśli nie zawsze, będą tańsze od domów murowanych. Jak powszechnie wiadomo budowa domu wiąże się z wysokimi kosztami, na które nie każdy z nas może sobie pozwolić. Koszt budowy tradycyjnego domu murowanego może przekraczać nasze możliwości.

Alternatywą dla budynku murowanego jest właśnie szkieletowy budynek drewniany. Koszty jego budowy są znacznie niższe. Cena tak jak w przypadku tradycyjnego budownictwa zależna jest oczywiście od powierzchni budynku. Jednak drewniany dom szkieletowy o powierzchni 100m2, 150m2,200m2 i analogiczny do niego budynek murowany odpowiednio o 100m2,15om2 czy 200m2 zawsze będzie dużo tańszym rozwiązaniem.

Dom o konstrukcji drewnianej to niższe koszty budowy aniżeli budynek wykonany z innego surowca. Ponadto, dom drewniany jest także dużo lżejszy od domu murowanego. Dzięki lżejszej konstrukcji obniżają się także koszty jakie poniesiemy na fundamenty pod jego budowę. Zatem budowa domu w systemie szkieletu drewnianego to zarówno niższy koszt postawienia fundamentów pod jego budowę jak i dużo tańsza konstrukcja w porównaniu do domu murowanego o tej samej powierzchni. Metoda ta, pozwala nam zaoszczędzić także na kosztach związanych z transportem materiałów na budowę.

SZYBKA BUDOWA

Budowa domu z drewna zajmuje znacznie mniej czasu niż budowa domu murowanego. Postawienie budynku murowanego jest procesem, na który musimy poświęcić co najmniej dwa sezony. Potrzebne są liczne przerwy technologiczne, których nie da się pominąć, a zabierają one bardzo dużo czasu. A zatem, nie tylko same prace przy budowie wymagają o wiele więcej czasu, ale także niezbędne przerwy. Jednak dziś budowa domu nie musi trwać dwóch czy więcej lat. Postawić go możemy zaledwie w kilkanaście dni. Natomiast maksymalny czas robót budowlanych nie powinien przekroczyć 3-4 miesięcy. Oczywiście mowa tutaj o drewnianych domach szkieletowych, które proponuje Ci firma Lezna.

To właśnie szybkość wznoszenia domu o konstrukcji drewnianej jest jednym z jego najważniejszych atutów. Dzięki tej technologii możemy mieć swój własny dom w zaledwie kilkanaście dni.

OSZCZĘDNOŚĆ NA OGRZEWANIU

Drewniane domy szkieletowe, które znaleźć możecie Państwo w naszej ofercie, to budynki, które zagwarantują bardzo dobrą izolację. Technologia budowy oraz wysokiej jakości materiały sprawiają, iż izolacja termiczna jest tutaj na bardzo wysokim poziomie. To, że wciąż krąży przekonanie, że domy o konstrukcji drewnianej nie zagwarantują w ogóle bądź jedynie w minimalnym stopniu zagwarantują pojemność cieplną, faktycznie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jest to jeden z mitów, który raz na zawsze należy obalić. Izolacja domu o konstrukcji drewnianej zależy bowiem nie tylko od jakości najważniejszego surowca jakim jest drewno, ale także od zastosowania odpowiedniej warstwy izolacji cieplnej. Drewniana konstrukcja budynku stanowi przede wszystkim stelaż dla montażu odpowiednich warstw izolacji cieplnej. Bowiem o faktycznej energooszczędności całego budynku stanowi przede wszystkim stosowna warstwa izolacji cieplnej. Technologia budowy domów o konstrukcji drewnianej sprawia, że energia cieplna potrzebna do ogrzania domu nie musi być tak wielka jak w przypadku domów tradycyjnych. Ponadto, ze względu na swoje właściwości cieplno-izolacyjne, zapewnia zimą ciepło natomiast latem chłód.

Przy budowie domu należy pamiętać nie tylko o początkowych kosztach jego wzniesienia. Bardzo istotne, o ile nie ważniejsze niż sam kosz postawienia domu, są późniejsze koszty jego eksploatacji. Nie sztuką jest, jak się okazuje, postawić dom, ale później go utrzymać. Nierzadko jednak zapominamy o tak istotnym aspekcie. Jednak domy o konstrukcji drewnianej wychodzą naprzeciw i tej potrzebie. Budując dom drewniany od samego początku oszczędzamy. Na rynku zaobserwować możemy ciągły wzrost cen opału. Dzieje się tak już od lat. Ktoś kto chodź trochę interesuje się tym tematem wie, iż obecnie nie zanosi się na poprawę sytuacji w tej kwestii. Jest wręcz odwrotnie. Ceny opału w dalszym ciągu rosną. Domy o szkieletowej konstrukcji drewnianej, przy właściwej izolacji termicznej, zapewnią nam niższe koszty eksploatacji. Dzięki temu zmniejszamy koszty jakie należy wydać na ogrzewanie domu

WIĘCEJ POWIERZCHNI

Istotnym powodem, który przemawia na korzyść domu z drewna jest jego zwiększona powierzchnia użytkowa. Dzieje się tak dlatego, że zewnętrzne ściany wypełnione izolacją cieplną są stosunkowo małej grubości. Dzięki temu grubość ścian zewnętrznych może zostać ograniczona do minimum.

Przy znakomitej izolacji cieplnej dom o konstrukcji drewnianej można zbudować ze znacznie węższych ścian zewnętrznych, niż niezbędne przy budowie domu murowanego. Dom drewniany przy takich samych wymiarach zewnętrznych będzie miał o około 10 % większą powierzchnię użytkową aniżeli dom murowany o tych samych wymiarach zewnętrznych. Aby przedstawić to Państwu bardziej obrazowo wystarczy powiedzieć, że dom drewniany o powierzchni całkowitej 100 m2 jest większy w środku od takiego samego z zewnątrz domu murowanego o 10 – 12 m2!

BUDOWA O KAŻDEJ PORZE ROKU

Szkieletowa technologia wznoszenia tych budynków pozwala także na kontynuowanie prac w okresie zimowym. Do tej pory myślałeś, że w okresie zimowym kontynuowanie prac na budowie nie jest możliwe? Przekonany byłeś, że prace budowlane mogą byś wykonywane tylko sezonowo?

Nic bardziej mylnego, bowiem poza fundamentami przy budowie domu drewnianego nie jest wymagane wykonanie żadnych dodatkowych prac mokrych, takich jak betonowanie czy murowanie. Konstrukcja szkieletowego budynku drewnianego ogranicza się do montażu drewnianych elementów, które łączy się na gwoździe i metalowe łączniki. Dzięki temu podczas wznoszenia domu nie trzeba robić żadnych przerw technologicznych, co w znacznym stopniu skraca czas budowy. Dzięki temu możliwa jest także budowa domu drewnianego w okresie zimowym.

DREWNIANE = EKOLOGICZNE

Nie należy zapominać o fakcie, że drewno jest materiałem ekologicznym, a przede wszystkim jest surowcem odnawialnym. Jego odnowienie jest bieżące i odbywa się nieustannie. Drewno należy do grupy surowców organicznych, który nie pozostawia żadnego śladu ekologicznego. Już dziecko w szkole podstawowej uczy się jak duże znaczenia w naszym otoczeniu mają drzewa. Przede wszystkim jego korzystne oddziaływanie na środowisko naturalne jest widoczne w okresie wzrostu. Zasoby drewna, jedynego budulca odnawialnego, dzięki zrównoważonej gospodarce leśnej prowadzonej w naszym kraju, nie maleją, a wręcz przeciwnie, z roku na rok przybywa nam jego zapasów. Mianowicie, wykorzystując większą ilość drewna, przyczynimy się do większego wzrostu zalesienia. Bezsporna jest więc ekologiczna cecha domów drewnianych. Nie możemy natomiast powiedzieć tego o innych materiałach budowlanych. Bowiem podczas ich produkcji ingerujemy w przyrodę przy jednoczesnym zużyciu znacznej ilości energii. Jest to więc znakomite rozwiązanie dla wszystkich miłośników ekologii, którzy cenią sobie środowisko.

Nasze domy powstające z naturalnego surowca, jakim jest drewno zapewniają przyjazne środowisko do życia. W naszym otoczeniu nie znajdziemy bardziej zdrowego budulca. Domy stawiane przez naszą firmę są wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego lub świerkowego. Drewno jako jedyny materiał posiada zdolność do samoregulacji wilgotności, dzięki temu stwarza niepowtarzalny mikroklimat wewnątrz domu, który jest w ogóle niemożliwy do osiągnięcia, bądź co najmniej bardzo trudny do uzyskania w innych technologiach – dzięki temu powietrze wewnątrz pomieszczeń jest bardzo korzystne dla naszego organizmu, gdyż zapobiega rozwojowi mikroorganizmów. Dom wykonany z drewna to doskonała alternatywa dla osób cierpiących na alergie. Nie ma bardziej komfortowego, zdrowego i jednocześnie przytulnego domu od domu z drewna.

WYSOKI POZIOM BEZPIECZEŃSTWA

Drewniane domy szkieletowe, które znajdziecie Państwo w ofercie naszej firmy są równie bezpieczne jak budynki wykonane z innego budulca. Przy wykorzystaniu odpowiednio obrobionego drewna ognioodporność budynku drewnianego jest zbliżona do tradycyjnego. Ponadto, nośność konstrukcji drewnianych w warunkach pożaru jest wyższa niż konstrukcji stalowych. Wykonywane przez nas domy szkieletowe izolowane są materiałami, które zaliczamy do niepalnych. Dzięki temu samo ryzyko wystąpienia pożaru jest niewielkie.

Działalność licznych organizacji, rosnąca wciąż liczba firm zajmujących się budową domów z drewna, a wraz z nimi konkurencja na rynku oraz wiele artykułów dotyczących tej dziedziny przyczyniły się do poprawy sytuacji i dzięki temu budownictwo drewniane jest dziś na zupełne innym poziomie. Możecie być Państwo pewni, że wybudowany przez nas dom z drewna będzie spełniał wszystkie wasze oczekiwania, a czas jego budowy i cena, w porównaniu z innymi technologiami tradycyjnymi, będzie znacznie krótszy, natomiast cena znacząco niższa.

TANI I BEZPROBLEMOWY REMONT

Dużą zaletą drewnianych domów szkieletowych jest ich prostota. Nie chodzi nam oczywiście o wygląd zewnętrzny domu, który nierzadko swoim designem mogą zaskoczyć nawet najbardziej wymagających klientów. Mówiąc o prostocie mamy bowiem na myśli jego niewidoczne na pierwszy rzut oka „wnętrze”.

Mniej skomplikowane elementy konstrukcyjne szkieletowego domu drewnianego w porównaniu do jego odpowiednika murowanego powodują, że wszelkie remonty, przebudowy, rozbudowy czy modernizacje są dużo tańsze, łatwiejsze, mniej czasochłonne oraz mniej problematyczne. Dzieje się tak dlatego, że do budowy domu o konstrukcji drewnianej używamy składanych ze sobą kolejno elementów, natomiast elementy te możemy z łatwością przemieszczać.

Także w przypadku gdy zaistnieje potrzeba przestawienia ścian, bądź gdy po prostu mamy ochotę na pewne zmiany naszego wnętrza, wszelkie zmiany są dużo prostsze do wykonania.

1984

rok rozpoczęcia działalności

600

metrów drzewa rocznie

525

wybudowanych domów

35

pracowników budowlanych

35

domów rocznie

OPINIE

Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości, funkcjonalności i kosztów utrzymania naszego domu. Życzymy wszystkim inwestorom takiego szczęścia przy wyborze firmy budowlanej.

Ciepło i ekonomicznie zimą, latem komfortowo. Budowa ekspresowa i profesjonalnie wykonana przez ekipę Lezna. Polecam tę firmę i cenię za profesjonalizm i fachowe doradztwo.

Ekipa bardzo pracowita, wzbudzała podziw i zainteresowanie sąsiadów swoim zaangażowaniem. Bardzo czysto prowadzona budowa, z dyscypliną i pozytywnym podejściem.